Tento výlet sa bude páčiť tým, ktorí majú radi dobrodružnejsie cesty. Váš skúsený slovensko hovoriaci sprievodca Vás bude sprevádzať k tým najkrajším miestam na divokom Islande, kde naplníte všetky svoje zmysly.

Tura v Thorsmorku

 1. deň

Priamy let Budapest – Island

Večera v Reykjavíku + prechádzka v hlavnom meste Islandu

 

 1. deň

Vyrazíme z mesta na výlet Zlatý okruh – zažijeme výbuch Geyzíru a výron iných horúcich prameňov, “Zlaté” vodopády, najmohutnejšie v Európe a prejdeme sa medzi kontinentmi – dve tektonické platne – stretávajú sa tu Severoamerická a Euroazijská. Budeme pokračovať na horskú neupravenú cestu okolo najaktívnejšej sopky Hekla cez ladovcové rieky ku teplým prameňom v dúhových horách. Dúhové hory získali názov podľa ich množstva farieb, ktoré tu spôsobujú minerály nachádzajúce sa vo vulkanických skalách. Okúpeme sa v teplých prameňoch vyvierajúcich z lávy.

 

 1. deň

Po ľahšej turistike budeme pokračovať horskou cestou na sever do údolia blízko najväčšieho ľadovca Európy Vatnajökull. Noc uprostred divočiny.

 

 1. deň

Horskou cestou sa vyberieme na severovýchod ku najväščiemu kráteru Askja. V tom menšom sa môžeme aj okúpať, voda tu má po niekoľkých rokoch výbuchu sopky stále 30 stupnov celzia. Krásne jazero uprostred islandskej púšte. Ľahšia turistika.

 

 1. deň

Prejdeme vnútrozemím Islandu do Východných fjordov. Jedno z najkrajších, a ešte stále, málo turistami objavených kútov Islandu. Ľahšia turistika.

 

 1. deň

Celodenná turistika, opustené pláže, krásne pohorie, fjordy, množstvo migrujúceho vtáctva, tulene, možno uvidíme aj veľryby, no určite tu nájdeme ticho a pokoj…

Noc vo Východných fjordoch.

 

 1. deň

Presunieme sa cez celé krásy Východných fjordov na juh Islandu do opusteného údolia, kde aj prenocujeme.

 

 1. deň

Turistika udolím.

 

 1. deň

Navštívime známu ľadovcovú lagúnu, kde sa najvačší ľadovec Európy stretáva s morom a ľadovcové kryhy bezprostredne plávu v obrovskej lagúne. Na tomto unikátnom mieste sa môžeme previest gumeným člnom zodiac pomedzi kryhy až na úpätie ľadovca. Snáď sa nám ukážu aj tulene a množstvo arktického vtáctva. Noc pod ladovcom Vajnajökull.

 

 1. deň

Prejdeme sa do údolia k ľadovcu krásne zvrásnenému a možeme sa započúvať do jeho praskania. Na niektorých miestach je až 1000 rokov starý ľad.

Pozdĺž južným pobrežím sa zastavíme na prekrásnej čiernej sopečnej pláži s čadičovými útvarmi a ešte obrovskými vodopádmi. Pri jednom z nich prenocujeme.

 

 1. deň

Podla rozhodnutia skupiny mozeme isť buď pozorovať veľryby, alebo na nákupy do mesta Reykjavík či návšteva a kúpeľ v známej Modrej lagúne. Štastný návrat domov vo večerných hodinách 🙂

 

 

Ubytovanie v kempoch, ktore sú na Islande súčasťou prírody, ale zároveň majú dobré vybavenie.

Polpenzia, obedy vo forme obedových balíčkov.

 

Zopár záberov z našej cesty:

 

1 Comment

 1. Best choice ever…
  If you want to experience something thrilling as never before, not bumping into tons of tourists and feel like really in the heart of nature, this trip is for you. Amazing sceneries and views as never before and on the top of that, best guide you can imagine. She knows where to go, she also knows how to get there:), she walked through those places many times so is able to tell you many great stories. Pure craziness to choose something else when visiting Iceland, strongly recommend.

  Thank you Maruska, was a pleasure! 🙂

  Najlepšia voľba vôbec …
  Ak chcete zažiť niečo vzrušujúce ako nikdy predtým, a to bez zrazania sa s kopou inych turistov a naozaj sa cítiť ako v lone prírody, táto cesta je pre Vás. Úžasné scenérie a výhľady ako nikdy predtým. A náša sprievodkyňa bola najlepšia. Vie, kam Vás vziať, tiež vie, ako sa tam dostať :), keďže prechádzala týmito miestami mnohokrát, je schopná porozprávať mnoho skvelých príbehov. Len blázon by si vybral iného sprievodcu a cestovku, keď chce navstíviť Island, vrelo odporúčam.

  Ďakujem Maruška, bolo mi potešením! 🙂

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s